Elana Toruń
  • O FIRMIE
  • WERSJE JĘZYKOWE
  • english
  • deutsch

O FIRMIE

print zmniejsz czcionkę czcionka standardowa zwiększ czcionkę

Boryszew Spółka Akcyjna Oddział Elana w Toruniu jest jedynym polskim producentem włókien poliestrowych. Eksportujemy prawie 50 proc. włókien poliestrowych. Produkowane przez nas włókna mają szerokie zastosowanie.

 

Oddział Elana w Toruniu zajmuje powierzchnię 155 ha i jest położony w pólnocno-wchodniej części Torunia, przy głównych szlakach komunikacyjnych (autostrady A1 i drogi krajowej nr S10 oraz 15).

 

To, co nas wyróżnia od innych firm z branży to wysoka jakość produkowanych przez nas wyrobów i duży nacisk na ochronę środowiska i bezpieczeństwo pracy. Potwierdzają to certyfikaty na systemy zarządzania zgodne z normami: ISO 9001.

 

Kładąc duży nacisk na ochronę środowiska Elana uzyskała certyfikat akredytacji dla Laboratorium Badań Środowiskowych, które świadczy również usługi dla podmiotów zewnętrznych.

 

Grupa Boryszew to jedna z największych grup przemysłowych w Polsce, tworzona jest przez spółkę Boryszew S.A. - notowaną na GPW od 1996 roku. Grupa składa się z kilkudziesięciu spółek i zatrudnia 7,5 tysiąca osób. Na chwilę obecną Boryszew tworzy Centrala, której podstawowym celem jest zarządzanie Grupą Kapitałową oraz Oddział Elana - producent włókien ciętych, zlokalizowany w Toruniu.